بلاگ
۵ دلیل نادیده گرفته شدن وبلاگ

۵ دلیل نادیده گرفته شدن وبلاگ

5 دلیل نادیده گرفته شدن وبلاگ

اگر کسب و کار کوچکی دارید، احتمالاً در وبلاگ آن محتوایی را منتشر میکنید که مربوط به محصول یا خدمات شما است، به این امید که بتوانید مشتریان بالقوه را جذب کنید

به این کار بازاریابی محتوایی میگویند که بخش بزرگی از بازاریابی دیجیتال است. بازاریابی محتوایی یک رویکرد استراتژیک است که از برنامه ریزی، ایجاد، توزیع و انتشار محتوا برای دستیابی به مخاطبان هدف استفاده می‌کند.

هدف بازاریابی محتوایی افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش، گسترش برند، بهبود تعاملات و وفاداری مشتری است.

دلیل اهمیت یافتن بازاریابی محتوایی این است که مردم از دریافت اطلاعات رایگان و ارزشمند لذت میبرند و وقتی تصمیم به خرید می‌گیرند، ترجیح میدهند از افرادی که آشنا هستند و به آنها اعتماد دارند خرید کنند.

زمانی که بازاریابی محتوایی به درستی انجام شود، این امکان را به شما می دهد که به طور مستقیم و ارگانیک با مشتری ایده آل خود ارتباط برقرار کنید.

متأسفانه، از آنجایی که بازاریابی محتوایی به طور گسترده ای محبوب است، محتوای زیادی برای جلب توجه مشتریان ایده آل شما وجود دارد.

اگر در حفظ خوانندگان در وبلاگ خود مشکل دارید، در اینجا پنج دلیلی که مردم مطالب شما را نمیخوانند و نحوه رفع آنها آورده شده است:

 

  1. محتوای شما مفید نیست

5 دلیل نادیده گرفته شدن وبلاگ

 

شنیدن اینکه محتوای شما مفید نیست، سخت است، به خصوص وقتی که زمان یا پول زیادی را برای آن گذاشته باشید.

معامله به این صورت است: برای جذب مشتریان ایده آل خود (که به عنوان شخصیت خریدار شما نیز شناخته می شود) برای خواندن محتوای شما، باید یک مشکل را حل کنید.

شما باید مشکلی را حل کنید که مشتری ایده آل شما با آن دست و پنجه نرم می کند، در این لحظه، احتمالاً از خود می‌پرسید که چگونه می‌توانید وارد ذهن مشتری ایده‌آل خود شوید؟

بسیار ساده است. شما باید کمی تحقیق کنید و ببینید مشتریان ایده آل شما چه نوع سؤالاتی می پرسند.

حتما از صحبت‌های آنها یادداشت بردارید، سوالات آنها را کلمه به کلمه بنویسید زیرا ممکن است کلمات کلیدی ارزشمندی نیز پیدا کنید. هنگامی که مشخص کردید مشتریان ایده آل شما چه سوالاتی می پرسند، می توانید شروع به تحقیق و نوشتن کنید.

هر پست یک مشکل

 

اغلب در پست های وبلاگ خوانندگان را به انجام دادن کاری دعوت می‌کنند، اما توضیح نمی‌دهند که چگونه این کار را انجام دهند و در برخی موارد برای در اختیار گذاشتن توضیحات درخواست پول می‌کنند.

همین کار، کافی است تا بسیاری از افراد روی دکمه بازگشت کلیک کنند زیرا احساس مسخره شدن می کنند، آنها فکر می کردند مشکلشان حل می شود، اما در عوض، با مجموعه ای کاملاً جدید از سؤالات روبرو می شوند.

با حل مشکل خوانندگان از رفتن آنها جلوگیری کنید، اگر محصول یا خدمات مرتبطی دارید که زندگی آن‌ها را آسان‌تر می‌کند، آن را ذکر کنید، اما سعی کنید مانند فروشنده‌ها به نظر نرسید.

یکی از اهداف شما از بازاریابی محتوایی افزایش دنبال کنندگان است، ممکن است افرادی که وارد بلاگ شده‌اند آماده خرید نباشند؛ اما امیدواریم بتوانید در آینده آنها را به مشتری تبدیل کنید. شما نمی توانید این کار را با فراری دادن کاربران انجام دهید، شما به آنها نیاز دارید تا محتوای شما را مفید بدانند که دفعه بعد که مشکل مشابهی داشتند به شما فکر کنند.

 

  1. محتوای شما بدون پرسونا است

5 دلیل نادیده گرفته شدن وبلاگ

 

افراد زمانی که به کمک نیاز دارند روی وب سایت شما کلیک می کنند، اما بخشی از چیزی که باعث بازگشت آنها می شود شخصیت شماست.

شخصیت شما یکی از قوی ترین دارایی‌های کسب و کار کوچک شماست، مردم دوست دارند با پول و وقت خود از افرادی که دوست دارند حمایت کنند.

شما باید در صورت لزوم داستان بگویید، اما مطمئن شوید که آن‌ها را در محتوای مفید خود جای میدهید.

این بدان معنا نیست که خوانندگان خود را با داستان‌های عجیب و غریب که فقط برای شما جالب است سرگرم کنید.

برای مثال یک پست کامل در مورد اینکه چرا گربه ها را دوست دارید ننویسید، هیچ کس آن را نخواهد خواند زیرا برای کسی اهمیتی ندارد.

برای خوانندگان بالقوه، شما غریبه دیگری در اینترنت هستید که گربه ها را دوست دارد.

با این حال، اگر راهی پیدا کنید که به طور طبیعی در یک داستان خنده دار در مورد گربه ها محتوا بسازید، خواهید دید که بسیاری از خوانندگان شما می توانند به دلیل عشق شما به گربه ها با شما ارتباط برقرار کنند.

یکی دیگر از مزایای گفتن داستان های مرتبط در سراسر محتوای مفید این است که خوانندگان شما را علاقه مند نگه می دارد.

شما نمی خواهید توجه خوانندگان خود را از دست بدهید، زیرا به محض این کار، روی دکمه برگشت کلیک می کنند.

برای با شخصیت بودن نیازی به داستان گفتن ندارید، در عوض، می توانید محاوره‌ای بنویسید. اگر به دلیل آموزش رسمی نویسندگی این امر به طور طبیعی برای شما پیش نمی‌آید، تظاهر به اینکه در حال گفتگو با مشتری ایده‌آل خود هستید، باید به شما کمک کند که رها شوید.

توجه کنید، مکالمه به این معنی نیست که می توانید قوانین دستور زبان را نادیده بگیرید. دستور زبان نقش اساسی در تضمین آسان خواندن و درک مطالب شما دارد.

 

  1. محتوای شما از نظر بصری جذاب نیست

5 دلیل نادیده گرفته شدن وبلاگ

 

ممکن است محتوای مفیدی را در سایت خود ارائه دهید، اما اگر خواندن آن مانند یک کابوس باشد، مشتری ایده آل شما روی دکمه بازگشت کلیک می کند.

خوشبختانه کاربر پسند کردن محتوا کار دشواری نیست، ابتدا باید تعدادی عکس یا ویدئو اضافه کنید، که به شکستن متن در صفحه کمک کند و از نظر ذهنی قابل کنترل به نظر برسد.

همچنین، تصاویر ابزار قدرتمندی هستند که به انسجام متن شما کمک میکنند.

در مرحله بعد، باید از متن پررنگ(بولد) و ایتالیک استفاده کنید، در جایی که می‌خواهید توجه خواننده را جلب کنید، از متن پررنگ یا مورب استفاده کنید.

تصور کنید که صفحه را اسکن می کنید، چه اطلاعاتی برای شما مفیدتر است؟ هنگامی که آن را شناسایی کردید، آن را برجسته‌تر کنید، همچنین در صورت تمایل می توانید از رنگ های برند خود برای تأکید بر متن استفاده کنید؛  مطمئن شوید که رنگ آن با لینک‌های شما متفاوت باشد.

در نهایت از پاراگراف های بیشتری استفاده کنید، صادقانه بگویم که برای محتوای آنلاین فقط به یک تا چهار جمله در یک پاراگراف نیاز دارید.

وجود فضای سفید در صفحه باعث می شود محتوای شما کمتر ترسناک به نظر برسد.

اطمینان حاصل کنید که مهم ترین اطلاعات را در ابتدای پاراگراف ها قرار داده اید تا خوانندگانی که اسکن می کنند بتوانند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند.

 

  1. محتوای شما منحصر به فرد نیست

اگر محتوای شما دقیقاً شبیه محتوای رقیب شما باشد، به مشکل میخورید.

اگر شما و رقبایتان هر دو محتوای مفیدی ارائه می دهید، چرا خوانندگان بالقوه محتوای شما را دنبال کنند؟

اگر نمی توانید دلیلی بیابید، باید چیز جدید و هیجان انگیزی را به محتوای خود اضافه کنید، به این فکر کنید که چگونه می توانید به خواننده خود خدمت کنید.

اگر رقبای شما خلاصه کوتاهی برای خوانندگان پرمشغله ارائه نمی دهند، شما میتوانید اینفوگرافیک‌های کوتاه ارائه دهید (اینفوگرافیک ها بسیار قابل اشتراک گذاری هستند و خوانندگان آن را به خوبی درک می کنند).

به دنبال راه هایی باشید که بتوانید از آنها برای مشتریان ایده آل خود محتوای جدید بسازید، به آنها دلیل بدهید تا به جای رقبای شما به وبلاگ شما برگردند.

 

  1. محتوای خود را در مدیوم مناسب منتشر نمی‌کنید

5 دلیل نادیده گرفته شدن وبلاگ

 

به عنوان یک مدیر کسب و کار ، ممکن است بازاریابی را خودتان انجام دهید، اما ممکن است نتیجه مطلوبی نگیرید!

اگر چه به این معنی نیست که شما نمی توانید یک بازاریاب موفق باشید.

احتمالاً تحقیقات زیادی انجام داده‌اید و ممکن است محتوای خود را در همه مکان های توصیه شده تبلیغ کنید، با این حال، واقعیت این است که هیچ کس دیگری نمی داند مشتریان ایده آل شما چه کسانی هستند یا زمان خود را در کجا می گذرانند، و این دقیقا چیزی است که شما باید تعیین کنید.

مشتریان ایده آل شما ممکن است به جای اینستاگرام، در لینکدین باشند. شما باید تحقیقات خود را انجام دهید، همچنین، تجزیه و تحلیل کنید.

آیا در رسانه های اجتماعی تبلیغات انجام داده‌اید؟ مطمئن شوید که آنها به شما بازگشت معقولی می دهند. اگر اینطور نیست، پس احتمالاً مخاطب ایده آل شما در آن پلتفرم نیست.

از اجرای استراتژی‌های بازاریابی جدید نترسید، سایت‌های رسانه‌های اجتماعی تنها مکان هایی نیستند که باید محتوای خود را در آنجا تبلیغ کنید.

شبکه سازی را در جایگاه خود فراموش نکنید، شخصی را بیابید که محصول یا خدماتی را بفروشد که مکمل محصول شما باشد(اما با آن رقابت نمی کند) تبلیغات در سایت او را زیر نظر بگیرید.

شما حتی می توانید با وبلاگ نویسانی کار کنید که در جایگاه شما می نویسند تا زمانی که محصول یا خدمات شما با هر چیزی که آنها می فروشند رقابت نکند.

شما باید به طور مداوم یاد بگیرید و سازگار شوید، اگر چیزی برای شما کار نمی کند، آن را تغییر دهید، اگر کسی محتوای شما را نمی‌خواند، از خود بپرسید که آیا حداقل یکی از پنج مورد موجود در این لیست دلیل آن هست یا خیر.

اگر چنین است، وقت آن است که تغییراتی ایجاد کنید، اما خیلی احساس بدی نداشته باشید!

به این موضوع به عنوان یک نقطه عطف فکر کنید، از این لحظه به بعد، می‌توانید پیشرفت‌های چشمگیری در محتوای خود ایجاد کنید که به شما کمک می‌کند خوانندگان را جذب کنید و آنها را به مشتری تبدیل کنید.