بلاگ
چگونه تیتر جذاب بنویسیم

چگونه تیتر جذاب بنویسیم

تیترها اولین فرصت شما برای ارائه داستان بازاریابی خود به مخاطبی است که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، بنابراین باید مهم ترین نکات خود را در تیتر واضح و دقیق بیان کنید.

در این مقاله به سوال”چگونه تیتر جذاب بنویسیم” پاسخ می‌دهیم و در ادامه چند نمونه تیتر جذاب را بررسی می‌کنیم.

 

چگونه تیتر جذاب بنویسیم؟

در ابتدا باید سعی کنید با استفاده از کلیدواژه‌های موردنظر تیتر بنویسید بعد از آن این سوالات به شما کمک میکند تا از جذاب و موثر بودن تیتر خود مطمئن شوید:

  1. چه کسانی از این محتوا سود خواهند برد؟
  2. چگونه به آنها کمک کنم؟
  3. چه چیزی این محتوا را خاص می کند؟

پاسخ به این سؤالات به شکل‌دهی پیش‌نویس تیتر شما کمک میکند و افرادی که می‌خواهید به محتوای خود جذب کنید، را متقاعد میکند و با آنها ارتباط برقرار می‌کند.

همچنین این سوال‌ها به شما در نوشتن زیرعنوان‌های جذاب کمک می کنند.

پاسخ های شما کلید نوشتن تیترهای بهتر است

برای ساده نگه داشتن روند ایجاد تیتر خود، توصیه می کنم به هر سوال در یک تا دو جمله پاسخ دهید.

اگر نیاز به نوشتن بیشتر دارید، این یک نشانه قوی است که باید قبل از بررسی مجدد این سؤالات، هدف خود را برای محتوا دوباره تنظیم کنید که همین امر به شما یاد می دهد چگونه تیترهای بهتری بنویسید.

بیایید به اطلاعات مهمی که هر سؤال به شما میدهد تا تیتر خود را ارزیابی کنید و اینکه چگونه پاسخ‌ به این سوال‌ها تیتر شما را تغییر می‌دهند، نگاهی بیندازیم.

 

چه کسانی از این محتوا سود خواهند برد؟

بخش اول این آموزش، مرور پیش نویس تیتر شما است تا مطمئن شوید از زبانی استفاده می‌کنید که مخاطب شما را مجذوب می کند.

به عنوان مثال، مخاطبان هدف شما ممکن است کسانی باشند که تمایل به تعویق انداختن کار‌ها دارند، اگر عنوان شما «۱۰ نکته برای غلبه بر تعلل» باشد، می‌توانید با افزودن کلماتی که آن گروه مخاطب را جذب می‌کند، به دنبال راه‌هایی برای نوشتن تیترهای بهتر باشید

لازم نیست صریحاً اعلام کنید، ” کسانی که تمایل به تعلل دارید، این محتوا برای شماست!”

چگونه تیتر جذاب بنویسیم+نمونه تیترهای جذاب

 

چگونه به آنها کمک کنم؟

مردم هر روز صبح به طور خودکار با هیجان برای خواندن مطالب شما از خواب بیدار نمی شوند. وعده‌هایی که برای افزایش درک یا دانش افراد از یک موضوع داده می‌شود، آنها را متقاعد می‌کند که محتوا را در طول روز مطالعه کنند.

وقتی یاد می گیرید که چگونه زیرعنوان بنویسید، مدام کسی را متقاعد می کنید که به خواندن مقاله شما ادامه دهد.

محتوای شما حتی ممکن است زندگی آنها را تغییر دهد.

در ادامه مثال قبل، راهنمایی‌های شما ممکن است به مردم کمک کند تا وظایف خود را سریع‌تر انجام دهند، که در این صورت، احتمال کمتری دارد که آنها را به تعویق بیندازند.

 

چه چیزی این محتوا را خاص می کند؟

اکنون ممکن است متوجه شوید، در حالی که بسیاری از مقاله‌های دیگر بر «غلبه بر تعلل» تمرکز دارند، محتوای شما خاص‌تر است زیرا نشان می‌دهید که چگونه فهرست کارهای روزانه افراد را میتوان سازماندهی کرد تا هر کار قابل مدیریت باشد.

 

نمونه تیترهای جذاب

در ادامه نمونه تیترهای جذاب را بررسی می‌کنیم. موارد مانند عدد، جملات پرسشی، ساده و … از مواردی هستند که باعث جذاب شدن این تیتر شده‌اند.

برای دیدن مثال‌های بیشتر وارد این لینک شوید