بلاگ
ایده تولید محتوا برای سایت

ایده تولید محتوا برای سایت

در این نوشته قصد بررسی چرخه محتوا و مطرح کردن چند ایده تولید محتوا را دارم که کار تولید محتوا را آسان و راحت می‌کند و بهانه سخت بودن و عدم امکان تولید محتوا در یک موضوع خاص را از بین می‌برد.
با استفاده از این نوشته می‌توانید برای اینستاگرام و وبسایت خودتان به صورت خلاق و بر اساس استراتژی‌های خودتان محتوا تولید کنید.
به صورت کلی چرخه محتوا به سه بخش تقسیم می‌شود.
چرخه محتوا

Content Curation

این متد به سه دسته گردآوری، اقتباس و ترکیب تقسیم می‌شود.
در گردآوری کار به این صورت است که سعی می‌شود که اطلاعات پراکنده در سایت های مختلف توسط یک سایت گردآوری شده و بدون تغییر به کاربران ارائه شود.
در گذشته ابزاری به نام یاهو پایپ وجود داشت و ابزاری که هم اکنون مورد توجه این کار قرار می‌گیرد گوگل آلرت است. که میتوان با تنظیم کردن آن، به محض انتشار مطلب در گوگل آن را به شما اطلاع دهد
اقتباس هم به گونه است که تولید کننده، محتوا را خوانده باشد و برداشت و تفسیر خود را از آن محتوا بنویسد. این روش نیازمند دانش ادبیات و ویراستاری می‌باشد.
در روش ترکیب تولید کننده می‌تواند، محتوای چندین تولید کننده دیگر را با سلیقه و هنر خود در قالب جدیدی ارائه دهد.
این روش نسبتا ارزان قیمت است و برای استارتاپ ها و بیزینس های نوپا به شدت توصیه می‌شود.

Content Production

این متد چرخه محتوا، تولید محتوا نام دارد ایجاد تمایز و وایرال شدن از نتایج این راه است با این حال باعث اتلاف وقت و هزینه می‌شود نیاز تخصص و متخصص را ایجاد می‌کند و احتمال کپی شدن محتوا توسط رقبای قدرتمند و احتمال هدر رفت سرمایه را با خود به یدک می‌کشد.

تولید محتوا

Content Creation

این متد تولید محتوا توسط کاربران نام دارد این متد بعد از درست رعایت شدن متدهای بالا به وجود می‌آید به این شکل که کاربران به صورت شبانه روز و در هر حال مشغول تولید محتوای رایگان برای شما هستند این اتفاق بعد از ایجاد رضایت و تعامل زیاد با کاربران اتفاق می‌افتد.
این سه متد به ترتیب به صورت یک چرخه در حال تکرار هستند و این کار همیشه ادامه دارد.
متد اول برای سایت های تازه کار که فعالیتی نداشته اند و هنوز کار خود شروع نکرده اند توصیه می‌شود و در ادامه راه، تولید محتوا با توجه به نیاز ها و رفتار کاربران توصیه می‌شود.

ایده تولید محتوا

در ادامه بحث به بررسی چند ایده تولید محتوا می‌پردازیم که تقریبا تولید محتوا در تمام زمینه ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. سعی می‌شود محتوای مورد پسند از نظر سئو معرفی شود.

ایده تولید محتوا

ترجمه کردن

باتوجه به این موضوع که بیش از نیمی از محتوای تولید شده در فضای وب انگلیسی است و یافتن موضوعی بدون محتوا دشوار است و با در نظر گرفتن این موضوع، یکی از پرکاربرد ترین راه های تولید محتوا، ترجمه کردن محتوا است.
محتوای تولید شده کاملا یونیک و باکیفیت است و امکان ترجمه یک مقاله توسط چندین نفر به علت متفاوت بودن ترجمه های مختلف وجود دارد.
ابزاری که میتوان در این روش استفاده کرد سایت answer the public است که با نوشتن موضوعات مورد نظر به انگلیسی، پیشنهادات خوبی از مقالات موجود در وب می‌دهد.

پیدا کردن موضوع محتوا

از مشکلات این روش می‌توان به هماهنگ نبودن محتوای تولید شده با استراتژی کلمات کلیدی در بسیاری از موضوعات اشاره کرد.

تبدیل محتوا

باتوجه به وجود محتوای فراوان در فضای وب از جمله فیلم، اینفوگرافیک، متن، پی‌دی‌اف و تصاویر و… این روش به شدت توصیه می‌شود به عنوان مثال تبدیل محتوای متنی به پی‌دی‌اف ویا فیلم به متن و … استفاده از این روش مشکلات کپی بودن محتوا را به وجود نمی‌آورد.

تبدیل محتوا

از نظر سئو با توجه به این که محتوای تولید شده اختصاصی نیست می‌تواند در تعدادی از موارد موجب شکست استراتژی کلمات کلیدی شود.

تولید محتوای تصویری در روش بسیار اسان است به گونه ای که با اماده کردن یک فایل پاورپوینت و دسته بندی و ایجاد سرفصل ها و حرف زدن و توضیح دادن و گرفتن اسکرین کپچر قابل انجام است.

ترین ها

یکی از مشکلات فروشگاه های اینترنتی بعد از گذشت مدتی از فعالیت تولید محتوا تمام شدن موضوعات قابل بحث محتوایی است. به نوعی دیگر این نوع محتوا، محتوایی جامع از محتوای قبلی هم می‌تواند باشد.

منظور از ترین‌ها محتوایی با عنوان بهترین موبایل بازار –ارزان ترین برندها و … می‌باشد.

لیست مقایسه

ایجاد لیست مقایسه بین محصولات در سایت، این روش برای سایت هایی که احساس می‌کنند دیگر امکان تولید محتوا وجود ندارد و سایت‌های فروشگاهی توصیه می‌شود. این نوع از تولید محتوا می‌تواند منتخبی از محتوای منتشر شده قبلی نیز باشد.

تهیه گزارش و مصاحبه

تهیه گزارش از اخبار، فرایندهای تولید، اتفاقات روز، مصاحبه با افراد مختلف و مرتبط با حوزه کاری در نمایشگاه ها.

با توجه به حضور مدیران و شرکت های فعال کشور در نمایشگاه ها، تولید این نوع محتوا احتمال دیده شدن زیادی دارد. امکان تولید محتوا تصویری و صوتی در این روش به ویروسی شدن محتوا بیشتر کمک می‌کند.

چک لیست

چک لیست

محتوای چک لیست به علت ایجاد حس عملگرایی و انجام کار طرفدار زیادی دارد. این روش نیازمند اطلاعات کامل و دقیق می‌باشد.

استفاده از محتوای قدیمی در این روش کمک زیادی به تولید محتوا می‌کند و به صورت کلی، بودن چک‌لیست در تمام محتواها به دلیل موارد ذکر شده توصیه می‌شود.

تحقیق

خواندن و دیدن محتوا‌های دیگران و بازنویسی آن ها به این گونه که کلمات کلیدی مورد نظر را جستجو می‌کنیم و تمام محتوایی که نمایش داده می‌شود را مطالعه و اسکن چشمی می‌کنیم و محتوا را با توجه به کلمه کلیدی مورد نظر خود تغییر و دوباره می‌نویسیم.

این روش با توجه به امکان در نظر گرفتن استراتژی کلمات کلیدی از نگاه سئو محبوبیت زیادی دارد و می‌توان محتوای کامل و جامع‌تری را نسبت به محتوا‌های موجود خلق کرد.

سوال پرسیدن

این روش به دو صورت انجام می‌شود.

سوال پرسیدن

روش اول – ایجاد صفحه پرسش و پاسخ در سایت و دعوت کاربران به ان صفحه و پرسیدن سوال.

روش دوم – جستجو در مورد سوالات کاربران به هر روش ممکن و پاسخ دادن به ان سولات.

در روش اول برای دریافت سوالات بیشتر نیاز حضور کاربر احساس می‌شود در مواجهه با مورد می‌توان از کامنت های فیک استفاده کرد و به نوعی این محتوا همیشه در حال بروز رسانی می‌باشد و از نظر موتورهای جستجو بسیار محبوب می باشد.

در ارتباط با کامنت فیک نکاتی در مورد ای‌پی و اکانت‌ها باید رعایت شود.

پلی لیست

این روش به گونه ای است که تعدادی پادکست و ویدئو را در یک صفحه قرار دهیم.

مورد استفاده این نوع محتوا در مواقعی است که در نتایج جستجو محتوا‌های صوتی و تصویری دیده می‌شود و کاربر به دنبال این نوع محتوا است.

تمامی ایده های تولید محتوای مطرح شده را می توان با استفاده از اصل اقتباس در چرخه محتوا قابل استفاده کرد و محتوای هم جهت با استراتژی کلمات کلیدی منتشر کرد.

انتشار محتوا

با ایده های ذکر شده می توان برای سایت ها، شبکه های اجتماعی و رسانه های دیگر تولید محتوا انجام داد.

ایده‌های مطرح شده در این نوشته به صورت خلاصه مطرح شده است.

با یک سرچ ساده در گوگل به زبان انگلیسی می‌توانید تعداد بیشتری فرمت محتوا برای تولید محتوا پیدا کنید.

لطفا نظرات خود را برای بهتر شدن مطالب به اشتراک بگذارید.