زفره مدیا
زفره مدیا

طراحی سایت

طراحی سایت چیست؟ و چه کمکی به کسب و کارها می‌کند؟ به مجموعه مهارت‌هایی که به واسطه آن‌ها می‌توان در فضای وب صفحاتی ایجاد کرد و در آنها فعالیت‌های بازاریابی، فروش و… انجام داد طراحی سایت گفته میشود. در گذشته‌ی نه چندان دور (یعنی قبل از اختراع  اینترنت) یک کسب‌و کار موفق به عوامل جغرافیایی بستگی داشت. مثلا اینکه مغازه‌ی شما در کدام کشور و یا حتی کدام شهر باشد می‌توانست وضعیت مالی شما را چندین برابر متفاوت کند. از طرفی همین موضوع باعث می‌شد تا خدمات تجارت شما، محدود به شهرتان باشد و نه بیشتر. با گذشت زمان و افزایش تولید محصول و به تبع آن افزایش مصرف‌گرایی، باقی ماندن در عرصه‌ی رقابت به فاکتور‌های متفاوتی از گذشته بستگی دارد. به بیان دیگر هر تجارتی که تبلیغ بهتر، محصول با کیفیت‌تر به ازای قیمت کمتر ارائه می‌داد، در این رقابت برنده میشد. با گسترده شدن اینترنت، همه‌ی این فاکتورها یک درجه کم‌رنگ شدند. امروزه راه‌اندازی یک کسب و کار موفق، نیازمند یک سری ویژگی‌های به خصوص است. هم‌چنین در هر قسمت توضیح می‌دهیم که چگونه خدمات طراحی سایت زفره مدیا می‌تواند به داد تجارت شما برسد.

با طراحی سایت به دنیایی جدید وارد شوید

طراحی سایت شرکتی

سایت‌های شرکتی معمولا برای ارائه محصولات و یا خدمات راه اندازی می‌شوند و اهدافی مانند اگاهی کاربران از برند، بهبود فرایندهای بازاریابی و یا جمع اوری اطلاعات تماس را دارند.

در این سایت‌ها صفحاتی مانند درباره ما، خدمات، محصولات، تماس با ما، نمونه کارها و انواع فرم‌ها وجود دارند.

طراحی سایت فروشگاهی

وبسایت فروشگاهی معمولا برای ارائه محصولات به وجود می‌آیند و با توجه به فعالیت‌های بازاریابی که روی این سایت‌ها انجام می‌شود اهدافی مانند فروش، اگاهی از برند و جمع آوری اطلاعات را در پیش می‌گیرند.

امکاناتی مانند سبد خرید، مقایسه محصول، اتصال به درگاه پرداخت، تخفیف دهی و…

چرا نیاز به طراحی سایت داریم؟

این خصوصیت بدین معناست که باید روش خدمات‌رسانی و تبلیغات کسب‌وکار با تغییر سبک زندگی مشتریان همسو باشد. حال با فراگیر شدن اینترنت، بیشتر مردم در سراسر کره‌ی خاکی بیشتر وقت خود را در وبسایت‌ها می‌گذرانند و نیازهای اولیه‌ی زندگی خود (از قبیل پوشاک، خوراک و حتی مسکن) را از این طریق مهیا می‌کنند. پس برای باقی ماندن در عرصه‌ی رقابت در تجارت، باید کسب‌وکار خود را با دنیای مجازی آشتی دهید. با طراحی وب سایت برای کسب‌و کار خود، از این خصوصیت برخوردار باشید و جا پای تجارت‌های موفق که روزی آرزویش را داشتید بگذارید.

هرچه دنیا پیشرفت‌های بزرگتری به چشم ببیند ارزش زمان چندین برابر می‌شود؛ چه بسا به همین علت، بیشتر مردم برای مهیا کردن نیاز‌های خود وقت بسیار کمی در اختیار دارند. با انتقال تجارت خود به فضای اینترنت و طراحی وبسایت پیشرفته برای کسب‌وکار خود، محصولات خود را همواره درون دیدرس مشتریان قرار می‌دهید. اینگونه هم نیاز مشتری را برآورده کردید و هم می‌توانید جای پای کسب‌و کار خود را محکم کنید.

یکی از فاکتورهای مهم که مهر تایید به موفقیت کار شما می‌زند، تعداد مشتریان شماست. در این میان هرچه بیشتر تلاش کنید تا دایره‌ی مشتریان‌تان وسیع‌تر شود، پشتوانه‌ی محکم‌تری دارید. طراحی وبسایت، به شما این کمک را می‌کند تا مشکلاتی از قبیل دوری مسافت یا حتی اختلاف زمان با محل زندگی مشتریان، به فرصت تبدیل شوند. به این دلیل که اگر تجارت شما، وب‌ سایت مخصوص خود را داشته باشد کاربران می‌توانند خرید خود را انجام دهند؛ فارغ از اینکه کجا زندگی می‌کنند و یا چه ساعتی از شبانه روز است.

معمولا صاحبان کسب‌وکارهای نوپا، سرمایه‌ی اولیه‌ی هنگفتی ندارند از این بابت، طراحی وبسایت به آن‌ها کمک می‍کند تا با هزینه‌ای مقرون به صرفه، خدمات و محصولات خود را ارائه دهند.

مزیت طراحی سایت نسبت به شبکه‌های اجتماعی

با ظهور شبکه‌های اجتماعی و فعالیت کاربران در آنها، کسب و کار ها فرصت مناسبی برای بازاریابی پیدا کردند.

استفاده از شبکه های اجتماعی و وبسایت ها تفاوت هایی دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

با توجه به روند شبکه های اجتماعی و ناپایدار بودن آنها در کشور ما، طراحی سایت یک راه مطمئن و پایدار به حساب می‌آید.

کنترل کامل روی کاربران و مخاطبان سایت نسبت به شبکه‌های اجتماعی از عوامل دیگری است نیاز کسب وکارها را به طراحی سایت توجیه می‌کند.

بررسی دقیق آمار و آنالیز کردن فعالیت و رفتار کاربران از دیگر مزیت‌های وب سایت است.

به صورت کلی شبکه های اجتماعی یک راه بازاریابی برای کسب و کار ها و وبسایت ها خانه کسب و کار به حساب می‌آیند.

تاثیر طراحی سایت حرفه ای بر روی کسب و کارها

در بخش قبل به تفصیل توضیح دادیم که داشتن وبسایت چقدر می‌تواند دارای مزیت و کار‌راه‌انداز باشد. اما آیا همین که کسب‌وکارتان وبسایت داشته باشد کافیست؟  به عنوان تیمی که بیش از ده سال است که در این زمینه تجربه داریم باید بگوییم خیر. طراحی وبسایت دو سر دارد؛ اگر خوب و حرفه‌‌ای انجام شود، موجب سودآوری کلان خواهد شد چون مشتری را به خریدی آسان دعوت می‌کند. اما سر دوم طراحی وب سایت می‌تواند کمر کسب‌کار شما را خم کند.

فرض کنید وبسایت شما به جای آنکه کمک‌کننده باشد، بیشتر مشتریان‌تان را سردرگم کند؛ یا تصور کنید رنگ‌های استفاده شده در طراحی وب سایت یا حتی متون آن، طوری باشند که مشتری را خسته کند و ترجیح دهد از جای دیگری خرید کند. آن وقت همین وبسایت، آفت جان کسب‌وکار شما می‌شود. حال با برشمردن ویژگی‌های یک طراحی وبسایت حرفه‌ای خدمات خود را به شما ارائه می‌دهیم.

تهران، جردن، نبش کوچه طاهری، برج مشکی، طبقه 8